هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد

هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد

هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد

ویروس کرونا – کووید 19 این ویروس خانمان سوز قرن 21 و سال 2020 که تمام دنیا را به خود درگیر کرده است! اما هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد که جالب است به آن شما هم نگاهی بیندازید و با مطالعه مطلب زیر از چگونگی و نوع و ویژگی این ویروس خطرناک بیشتر آشنا شوید.

دانشمندان  شورای تحقیقات پزشکی هند (Indian Council of Medical Research) در مطالعه اخیرشان توسط یک میکروسکوپ پرقدرت موفق به تصویربرداری از ویروس کرونا شدند.

به گزارش سلامت ایران کیش کالا و به نقل از تک اکسپلوریست، حدود 2 ماه است که افراد زیادی در جهان به “کووید-۱۹” (COVID-۱۹) مبتلا شده‌ اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. حال دانشمندان هندی در آخرین مطالعاتشان این ویروس مرگبار را توسط میکروسکوپ پرقدرت مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و از آن تصویربرداری کردند.

دانشمندان طی این مطالعه با استفاده از ” میکروسکوپ الکترونی عبوری” (TEM)، توانستند تصویری از ویروس کرونا کوید 19 را بدست آورند. این تصویر از نمونه سواب گلو اولین بیمار شناسایی شده مبتلا به ویروس کرونا در هند گرفته شده است.

میکروسکوپ الکترونی عبوری یا TEM نوعی میکروسکوپ الکترونی است که در آن پرتویی از الکترون‌ها از یک نمونه فوق‌ العاده نازک عبور میکنند و در اثر تعامل الکترون‌ های عبوری با نمونه تصویر تشکیل میشود.

ابتلا به کروناویروس در قم و پیشگیری از بیماری کرونا

سپس تصویر بر روی یک ابزار تصویر ساز مانند یک صفحه نمایش فلورسنت، یا 1 لایه از فیلم عکاسی متمرکز و بزرگنمایی شده، یا توسط 1 سنسور مانند یک “دستگاه بارجفت شده” (Charge-coupled device, CCD) که نوعی حسگر تصویربرداری میباشد آشکار میگردد../

  • میکروسکوپ الکترونی عبوری قادر به تصویربرداری با وضوح قابل توجهی بالاتر از میکروسکوپ نوری است و علت آن کوچک‌ تر بودن طول موج الکترون‌ ها نسبت به طول موج نور است.

دانشمندان هندی مجموعا هفت ذره “ویروس لکه دار منفی” (negative-stained virus particles) را که دارای خصوصیات ذرات کروناویروس در نمونه بودند را نیز آزمایش کردند.

هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد
راه مقابله با بیماری کرونا ویروس
کرونا در ایران
علایم بیماری کرونا
نشانه بیماری کرونا
CORONA VIRUS
کووید 19
کروناویروس
درمان کرونا
واکس کرونا
عکس کرونا
عکس ویروس کرونا
علایم ابتلا به ویروس کرونا
راه درمان کرونا
COVID 19

تصاویر نشان دهنده این است که ویروس شکلی گرد دارد که ساختارهایی ساقه مانند از اطراف آن بیرون زده‌ اند.

هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد

هند تصویر میکروسکوپی ویروس کرونا را منتشر کرد

یافته‌های این مطالعه در مجله “IJMR” منتشر شد.

ایسنا
سلامت ایران کیش کالا IkishKala.ir

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *